- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
Zaproszenie na posiedzenie kliniczne, 26 kwietnia 20…

W czwartek, 26 kwietnia 2018 r. o godz. 12.30 w sali 236 im. płk. prof. Stanisława Pokrzywnickiego (II p.) odbędzie się posiedzenie kliniczne nt.„Aktualne wytyczne a nowe możliwości diagnostyki i leczenia”, na które serdecznie zapraszają Dyrekcja oraz Kierownik Ośrodka Klinicznego Chorób Serca i Naczyń ppłk dr hab. n. med. Paweł Krzesiński.
Czytaj więcejVIII Konferencja im. W. Lubińskiego „Wpływ zanieczys…
Czy mamy świadomość jaki wpływ ma smog na nasze zdrowie, jakie są konsekwencje wdychania zanieczyszczonego powietrza, jakie schorzenia już stały się faktem na skutek długotrwałej ekspozycji na smog? Te i inne pytania stawiają sobie naukowcy, eksperci z zakresu medycyny, inżynierii środowiska i zdrowia publicznego podczas ósmej już edycji konferencji naukowej „Dum Spiro Spero” im...
Czytaj więcejRekrutacja na I rok Studiów Doktoranckich 2018/2019

Informujemy, że rozpoczął się nabór na stacjonarne i niestacjonarne studia doktoranckie w Wojskowym Instytucie Medycznym w roku akademickim 2018/2019. Warunki i tryb rekrutacji określa Uchwała Rady Naukowej nr 82/VI/2018 z dnia 21 lutego 2018 r. w sprawie ustalenia warunków i trybu rekrutacji na studia doktoranckie w Wojskowym Medycznym w roku akademickim 2018/2019. Rekrutacja na studia...
Czytaj więcejZapraszamy do nowego Gabinetu Stomatologicznego WIM
Możemy zaproponować bardzo szeroką ofertę dla dorosłych i dzieci. Przyjaźnie przygotowane wyceny usług powodują, że po wyjściu z gabinetu nawet portfel nie boli! Na stronie poradni przygotowaliśmy też wiele informacji przydatnych dla pacjentów.
Czytaj więcejBADANIA LABORATORYJNE NIE TYLKO DLA PACJENTÓW WIM

Szybciej, niż w wielu innych punktach pobrań. W bardzo szerokim zakresie. W szpitalu przy Szaserów można wykonywać odpłatne badania laboratoryjne. Pobieranie krwi lub oddawanie materiału do analizy odbywa się w Oddziale Przyjęć. W ten sposób bezproblemowo można wykonać zestaw badań niezbędnych do zakwalifikowania do zabiegu chirurgicznego czy specjalistycznych badań (np. tomografii czy PET). Wyniki można...
Czytaj więcejKurs doskonalący dla Ratowników Medycznych - jedyni …

Niniejszym mamy przyjemność poinformować Państwa, iż Centrum Kształcenia Podyplomowego, Doskonalenia Zawodowego i Symulacji Medycznej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie jest jedynym podmiotem w województwie mazowieckim, oraz jednym z dwóch w Polsce, który uzyskał zgodę na prowadzenie kursów doskonalących dla ratowników medycznych w 2018 r.
Czytaj więcejWIM WYKONUJE BADANIA GENETYCZNE NA POZIOMIE MOLEKULARNYM
Dzięki aparaturze najnowszej generacji w Pracowni Genetyki Molekularnej Zakładu Patomorfologii WIM od około dwóch lat wykonuje się badania genetyczne na poziomie molekularnym. „Liczymy, że Pracownia pozwoli na realizację projektów naukowych prowadzonych w Instytucie oraz rozwinie współpracę z innymi ośrodkami. Zarówno w ramach wspólnych badań, jak i prowadzenia diagnostyki medycznej” - uważa gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM.
DYREKTOR WIM W RADZIE SPOŁECZNEJ NARODOWEJ DEBATY O ZDROWIU
Minister Zdrowia Łukasz Szumowski powołał gen. dyw. prof. dr. hab. n. med. Grzegorza Gieleraka w skład rady społecznej narodowej debaty o zdrowiu "Wspólnie dla Zdrowia". Celem debaty jest wypracowanie systemu, który zrównoważy potrzeby społeczne z możliwościami finansowymi i gospodarczymi państwa oraz zaangażowanie kapitału społecznego. Rada jest ciałem opiniodawczym oraz doradczym Ministra Zdrowia. Powołanie nastąpiło 18 kwietnia 2018 r.
Profesor z WIM spotkał się z maturzystami z Wejherowa
Wybitny absolwent, matura 1959 r. profesor Stanisław Ilnicki w ramach obchodów jubileuszu 160-lecia utworzenia zasłużonego dla Pomorza Gdańskiego Gimnazjum i Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie 16 marca br. spotkał się z uczniami klas maturalnych szkół ogólnokształcących. Celem spotkania, zatytułowanego "Jak zostać lekarzem i oficerem Wojska Polskiego - jednocześnie", było przedstawienie maturzystom wielostronnych zalet wojskowych studiów medycznych oraz perspektyw rozwoju zawodowego i osobistego po ich ukończeniu.
MINIATURA 2, OPUS 15, PRELUDIUM 15 - otwarcie naboru
Narodowe Centrum Nauki w Krakowie otworzyło nabór w konkursie MINIATURA 2. Nabór wniosków prowadzony będzie w trybie ciągłym do 31 grudnia 2018 r. W ramach konkursu możliwe jest pozyskanie środków na realizację pojedynczego zadania badawczego. Budżet konkursu wynosi 20 mln zł. Do 15 czerwca 2018 r. trwają również nabory w konkursach PRELUDIUM 15 dla naukowców przed doktoratem i OPUS 15 dla naukowców na każdym etapie kariery.
Zaproszenie na posiedzenie kliniczne, 26 kwietnia 2018 r.
W czwartek, 26 kwietnia 2018 r. o godz. 12.30 w sali 236 im. płk. prof. Stanisława Pokrzywnickiego (II p.) odbędzie się posiedzenie kliniczne nt.„Aktualne wytyczne a nowe możliwości diagnostyki i leczenia”, na które serdecznie zapraszają Dyrekcja oraz Kierownik Ośrodka Klinicznego Chorób Serca i Naczyń ppłk dr hab. n. med. Paweł Krzesiński.